Evdeki Malzemeler İle Detoks Yapımı

0

EVDEKİ MALZMELERLE DETOKS YAPIN

Detoks deyince; özel karışımlar ve zor bulunan malzemeler akla geldiğinden, hepimizin gözünün korktuğu bir gerçek. Detoks yapmak için çok kolay karışımların olduğunu okuyunca sizler de şaşıracaksınız.

Günlük rutinleriniz arasında sadece 10’ar dakikalık zamanlar ayırarak kendi bedeninize büyük bir iyilik yapmış olacaksınız. Detoksun  faydaları saymakla bitmiyor. Gerek metabolik hızı arttırmak, gerek ise vücudu zararlı etmenlerden arındırmak adına kesinlikle yapılması gerekenler listesine çoktan girdi bile. Öyle etrafta söylendiği gibi yapılamayacak karışımlar da değil. Herkesin kolaylıkla uygulayabileceği bu karışımı evde, iş yerinde, okulda kısacası her yerde tüketebilirsiniz.

Başlığımızda da belirtmiş olduğumuz gibi aslında hemen hemen herkesin evinde bulunan yada kolay ulaşabileceği ürünlerle yapabileceğiniz detoks tarifini sizlerle paylaşıyoruz.

Malzemeler:

  1. 300 ml su
  2. 1 adet salatalık
  3. 1 adet limon
  4. 10 adet nane yaprağı

Yapılışı:

Ağzı kapalı bir kaba, kavanoza veya termosa suyu koyun. Küp küp doğradığınız salatalık ve limonu suya atın. Ayıklayıp ve yıkadığınız nane yapraklarını da karışıma ekleyin. Hazırladığınız bu karışımı 1 gece boyunca buzdolabında bekletin. Detoks ertesi gün hazır hale gelmiş olacak. Yaptığınız bu karışımın suyunu ertesi günü yavaş yavaş belirli aralıklarda tüketebilirsiniz ayrıca limon ve salatalıkları da yiyebilirsiniz.

Aslında detoks yapmak bu kadar. Elbette detoksu sürekli değil; vücut yapısına göre ve belli aralıklarla yapacağınızı da unutmayın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.