Artvin'de işitme engelli genç “chat” yaparken tanıştığı ve kendisi gibi engelli sevgilisini başkasının görücüye geleceğini öğrenmesi üzerine kaçırdı. Gençler Artvin Zihinsel Engelliler Derneği'nin düzenlediği düğünle evlendi.

Artvin'in Hopa ilçesinde oturan işitme engelli Şafak Bilgin (28) yaklaşık 6 ay önce internette “chat” yaparken Artvin merkezde oturan işitme engelli Nazmiye Çelik (29) ile tanıştı.

Uzun süre internette yazışan ve cep telefonu aracılığıyla mesajlaşan gençler birbirlerini severek evlenmeye karar verdi. Bilgin ailesi Çelik ailesiyle görüşerek Nazmiye Çelik'i Şafak Bilgin'e istedi. Bu isteği olumlu karşılayan Çelik ailesi düşünmek için süre istedi.

Bu sırada Nazmiye Çelik'e başka bir görücü geleceğini duyan Şafak Bilgin Çelik'i kaçırmaya karar verdi. Bir arkadaşının yardımıyla Hopa'dan otomobille yola çıkan Şafak Bilgin kaçmak için sözleştiği Nazmiye Çelik'i alarak ilçeye getirdi.

Geceyi bir akrabalarının evinde geçiren gençler Artvin Zihinsel Engelliler Derneği Başkanı Hatice Nur Ersöz'ün masrafları karşılamasıyla Artvin Belediyesi düğün salonunda evlendi.

Her iki aile ve yakınlarının katıldığı düğünde oldukça mutlu oldukları gözlenen Bilgin ve Çelik el işaretleriyle sık sık sohbet ettiler.