Çok enerjik mi olmayı mı arzuluyorsunuz Yoksa "akşamdan kaldığınızda alternatif iyileşme yolları bulmak gibi" basit bir şey mi istiyorsunuz? Soru ne olursa olsun yanıtı burada!Sağlık kontrolü

Kolesterol için gözlerinize bakın

Aynada gözlerinizin iris tabakasına bakın. Her iki gözünüzün irisinin etrafında beyaz bir çizgi var mı? Eğer cevabınız evet ise bu kalp hastalıklarına neden olabilecek yüksek kolesterolün belirtisi olabilir. Doktorunuza görünün ve bir kolesterol testi yaptırın.

Akciğer kapasitenizi nefesle ölçün

Kıpırdamadan oturun kendinizi rahat hissettiğinizde bir dakikada kaç kez nefes aldığınızı sayın. Ne kadar çok nefes alıyorsanız ciğerlerinizin kapasitesi o kadar az demektir. Eğer 15 kez ya da daha az nefes alıyorsanız ciğerleriniz çok iyi durumda tebrikler... 25'ten fazla ise akciğerlerinizin fonksiyonunun artırılması gerekiyor. Bunu yapmanın en iyi yolu kardiyo egzersizlerinden geçiyor; Önce doktora danışmak şartıyla...

Bel-Kalça oranı obesite riskini ele veriyor

Belinizin ve kalçanızın ölçüsü sağlığınızın en büyük göstergesi; beliniz ne kadar kalınsa kalp hastalıklarına yakalanma oranınız o kadar yüksek. Belinizin ölçüsünü kalçanızın ölçüsüne bölün. Elde ettiğiniz sonuç 0.85'ten fazlaysa obezite kaynaklı hastalıklara yakalanma riskiniz ne yazık ki fazla demektir.

"Akşamdan kalmalar" için alternatif tedaviler

Sıkı bir gecenin sabahında baş ağrısından muzdarip olmanız oldukça normal. Ancak bu ağrıdan kurtulmak için yaptıklarınıza çok dikkat etmelisiniz. Araştırmalar alkol kullandıktan sonra alınan ağrı kesiciyle içilen kahvenin vücudunuza toksin yüklediğini karaciğerinizi tahrip edebileceğini gösteriyor. Tavsiyemiz doğal ürünler denemeniz.

Hindistancevizi suyu

Potosyum içeren hindistancevizi suyu vücuda normalden iki kat daha fazla su kazandırıyor ve toksinleri atmasına yardımcı oluyor. Hindistan cevizi suyunu büyük marketlerde bulabilirsiniz. (Küçük bir uyarı; bu ferahlatıcı içeceği hindistancevizi sütü ile karıştırmayın).

Aloe vera
Eğer hassas bir mideye sahipseniz ağrı kesici almak sizin için pek akıllıca değil. Aloe veranın içindeki "mukopolisakkarid" (protein ve polisakkarit karışımından oluşan bileşik) hem sizi hem de midenizi rahatlatacak. Tabletlerini sağlık ürünleri satan mağazalarda bulabilirsiniz.